Rodzaje suplementów białkowych różnice

Białko to jeden z ważniejszych składników w naszym ciele. Potrzebne jest wszystkim, ale ci, którzy zamierzają zbudować ładną masę mięśniową potrzebują go szczególnie dużo. Na rynku znajduje się wiele odżywek białkowych, które różnią się posiadanymi właściwościami.
Białko serwatkowe
Za jeden z lepszych suplementów uważane jest białko serwatkowe. Zaleca się je wszystkim tym, którym zależy na zbudowaniu pozbawionej tłuszczu masy mięśniowej. Przyspiesza ono także spalanie tkanki tłuszczowej i przyczynia się do poprawy kondycji układu krążenia. Ten rodzaj suplementu można stosować po zakończonym treningu. Dzięki temu proces regeneracji przebiegnie o wiele szybciej.
Białko kazeinowe
Z mleka krowiego pozyskuje się kazeinę. Właściwości kazeiny i serwatki są do siebie dość mocno podobne. Różni je proces uwalniania. Kazeina jest trawiona przez organizm dłużej niż białko serwatkowe. Warto sięgać po nią więc bezpośrednio przed pójściem spać. Trzeba pamiętać, że po ten rodzaj suplementu nie mogą sięgać ci, którzy są uczuleni na mleko i jego przetwory.