Odżywki białkowe dla kobiet?

Wiele z pań, które rozpoczynają przygodę z siłownią, zastanawia się po jakie odżywki mogą sięgać. Stereotyp przerostu mięśni, wzrostu wagi, żylastej sylwetki i zmian w rysach twarzy wpływa na ogólnie panujący strach przed odżywkami białkowymi. Czy faktycznie jest się czego bać?
Odżywka białkowa to nic innego jak białko, które powinniśmy dostarczyć naszemu organizmowi w szczególności, kiedy intensywnie trenujemy. Nie wpływa ona na wydzielanie testosteronu, nie zmienia gospodarki hormonalnej, a jedynie umożliwia optymalne odżywienie i regenerację organizmu. Suplementacja dobrej jakości odżywką połączona z optymalną, zdrową i zróżnicowaną dietą może znacznie wpłynąć na pozytywne efekty naszej pracy.
Co więcej, odpowiednio dobrana odżywka (serwatkowa, białko kazeinowe) może skutecznie zregenerować organizm po mocnym treningu i ochronić mięśnie przed katabolizmem. Organizm kobiety, szczególnie na początku przygody z siłownią, bardzo odczuwa zmęczenie fizyczne, dlatego inteligentna suplementacja białkiem może być zbawienna.