Białko kazeinowe – skuteczne odżywienie

Białko kazeinowe poleca się zarówno początkującym, jak i zaawansowanym kulturystom. W odróżnieniu od popularnego białka serwatkowego, kazeina, pozyskiwana z mleka zwierzęcego (zazwyczaj krowiego), jest wolno przyswajalna przez organizm.
Badania wskazują, że wolne, ale regularne przyswajanie białka wpływa na jego skuteczność i efektywne wsparcie mięśni. Białko kazeinowe zaleca się brać na noc, w postaci szejka bądź płynnej odżywki, a ze względu na kilkugodzinne wchłanianie – nasz sen to idealny czas, kiedy zrobi swoje i efektywnie zregeneruje nasz organizm.
Odżywka kazeinowa nie jest jednak wskazana jako suplement regeneracyjny i potreningowy ze względu na zbyt wolny czas działania. Wtedy możemy sięgnąć po białko serwatkowe bądź odżywkę typu gainer, która jednocześnie skutecznie uzupełnia braki energii. Reasumując, kazeina to idealna regeneracja po ciężkim treningu i wsparcie dla nadbudowy naszych mięśni. Biorąc ją na noc, możemy mieć pewność, że nasz organizm na następny dzień będzie pełen sił.