Białko dla płci pięknej

Odżywki białkowe kojarzą nam się z rozbudowaną masą mięśniową i przyrostem wagi. Dlatego też kobiety niechętnie po nie sięgają, obawiając się odmiennych od zamierzonych efektów. Odpowiednio dobrana odżywka w postaci smacznego koktajlu po treningu może jednak skutecznie zregenerować zmęczony organizm i przynieść widoczne rezultaty.
Najlepszym momentem na korzystanie z białka, aby uchronić mięśnie, a jednocześnie pozwolić organizmowi na redukcję tkanki tłuszczowej, jest moment tuż po treningu. Jeśli natomiast chcemy wpłynąć na regenerację całego organizmu, warto sięgnąć po długo przyswajające się białka na noc. Ich wartości odżywcze wpłyną nie tylko na mięśnie, ale również na paznokcie, włosy, czy skórę.
Idealny rodzaj odżywki białkowej dla kobiet, to taka z jak najmniejszą zawartością cukru i tłuszczu. Zależy nam jedynie na białku, dlatego wybierając suplement warto zwrócić uwagę na jego etykietę, bądź spytać się sprzedawcy o dokładny skład. W ofercie odżywek znajdziemy także rozróżnienie tych potreningowych, a więc regenerujących mięśnie oraz specjalnie przystosowanych do suplementacji na noc.