Kazeina – białko o dobrych właściwościach

Jest jednym z podstawowych suplementów, po jakie sięgają sportowcy, kulturyści, a także osoby, którą chcą wyrzeźbić swoje ciało. Kazeina, bo o niej mowa, zawiera białka bogate w wapń, a przy tym może pochwalić się wyśmienitym działaniem antykatabolicznym.
Białka kazeinowe stanowią około 80% białek pochodzących z mleka zwierząt i w przeciwieństwie do innych białek nie rozpuszczają się w niskim PH. Kazeina narażona na działanie kwasów żołądkowych podlega koagulacji, powstały w jej wyniku koagulat zapewnia stały i powolny wzrost aminokwasów w plazmie krwi, co zapewnia długie działania antykataboliczne.
Białko kazeinowe jest świetną alternatywą dla prowadzących aktywne treningi. Stymuluje syntezę białek mięśniowych, wspomaga redukcję tkanki tłuszczowej, jest bogate w wapń. Zostało udowodnione, że zmniejsza ryzyko wystąpienia raka jelita grubego. Kazeina świetnie sprawdzi się także u osób, które po prostu chcą dostarczyć więcej białka do swojego organizmu. Najlepiej zaaplikować ją przed dłuższą przerwą w przyjmowaniu posiłków np. tuż przed snem..