Białko serwatkowe – wsparcie i budulec

Osoby tkwiące po uszy w pasji kulturystycznej nie stronią od korzystania z różnego rodzaju odżywek i suplementów. Te działanie jest słuszne, szczególnie kiedy silnie eksploatujemy nasz organizm, jednocześnie nie mając możliwości dostarczenia mu odpowiednich wartości odżywczych. Ważnym i efektywnie działającym preparatem jest odżywka białkowa. Dzisiaj kilka informacji o białku serwatkowym.
Białko sprzyja wzrostowi masy mięśniowej, a także zapobiega katabolizmowi mięśni. Dodatkowo przyspiesza regenerację potreningową. W zależności od naszych oczekiwań sięgamy po różne rodzaje białka. Odżywka produkowana z białka serwatkowego wyróżnia się przede wszystkim szybkim czasem wchłaniania i niemal natychmiastowym działaniem. Idealnie nadaje się więc na odżywkę przedtreningową lub na suplementację przez cały dzień, jako wsparcie diety białkowej.
Należy pamiętać, że odżywka białkowa to suplement i wsparcie, a nie główny składnik diety. Aby efektywnie ćwiczyć i rozbudowywać mięśnie, siłę i energię, należy odpowiednio bilansować dietę, łączyć różne źródła białka.